LAND ROVER, 2030 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

OTODİA.COM – 11.5.2022

‘Reimagine’ stratejisini odak noktasına alan Land Rover, ‘2030 Sürdürülebilirlik’ hedeflerini açıkladı.

Firmadan yapılan açıklamaya göre, ‘Bilime Dayalı Hedefler Girişimi’nin (Science Based Targets Initiative- SBTi) de onayladığı plan doğrultusunda, tüm üretim faaliyetleri sonucu ortaya çıkan sera gazı emisyonlarını 2030 yılına kadar mutlak değerde yüzde 46 azaltmayı taahhüt ederken Land Rover, model gamında yer alan araçlarının ortalama karbon emisyonunu da yüzde 54 oranında azaltacak.

2039’DA KARBON NÖTR

Land Rover, araç üretimi ve lojistiği dahil olmak üzere kendi faaliyetlerinden kaynaklanan kapsam 1 ve 2 sera gazı emisyonlarını 2030 yılına kadar yüzde 46 oranında azaltmayı taahhüt ediyor ve aynı zamanda araçların kullanımından kaynaklanan kapsam 3 sera gazı emisyonlarını da yüzde 60 oranında azaltmayı hedefliyor. Reimagine Stratejisi doğrultusunda 2039 yılına kadar tedarik zincirinden, ürünlerine ve operasyonlarına kadar tüm alanlarda karbon nötr olmayı amaçlayan Land Rover için 2030 yılı hedefleri önemli bir eşik.

1,5°C EMİSYON AZALTMA

Land Rover, ‘COP26 İklim Konferansı’ sırasında Paris Anlaşması uyarınca ve Bilime Dayalı Hedefler Girişimi’nin yönlendirmesiyle iş hedefini “1,5°C emisyon azaltma” olarak belirlemişti. Bu amaç doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Land Rover, şirket çapında ortaya çıkan emisyon seviyeleri hakkında raporlar hazırlamaya ve hedef takibini yapmayı sürdürüyor.

DNA’YA YERLEŞTİRİYORUZ

Land Rover Sürdürülebilirlik Ofisi Direktörü ve Başkanı Rosella Cardone ise şu açıklamayı yaptı:

“Sürdürülebilirlik, dünyanın en çok arzu edilen modern lüks araçlarının yaratıcısı olarak Land Rover’ın 2039 yılına kadar net karbon sıfırına ulaşmayı hedefleyen Reimagine stratejisinin merkezinde yer alıyor. İklime olan tutkumuzu eyleme geçirirken, değer zincirimizde karbon ayak izimizi en aza indirmek için artık sürdürülebilirliği Land Rover’ın DNA’sına yerleştiriyoruz. Bilime dayalı hedefler, bize sera gazı emisyonlarımızı ne kadar ve ne kadar hızlı azaltmamız gerektiğini hatırlatıyor ve paydaşları ilerlememiz hakkında bilgilendiriyor.”

REIMAGINE STRATEJİSİ

Land Rover’ın geleceğine ışık tutması için oluşturulan yeni stratejisi Reimagine, elektrifikasyon, bağlantılı hizmetler, veri merkezi ve otonom sürüş teknolojilerinin tamamını kapsayan yeni bir yaklaşım olarak tanımlanıyor. 2,5 milyar sterlin bütçeye sahip bu strateji doğrultusunda Land Rover, 2039 yılına kadar tedarik zincirinden, ürünlerine ve operasyonlarına kadar tüm alanlarda karbon nötr olmayı hedefliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
LAND ROVER, 2030 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Otodia.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!