Apple, App Store’da 10 bin dolara kadar çıkış yaptı

2022 App Store Ödülleri için kazananlar duyuruldu
2022 App Store Ödülleri için kazananlar duyuruldu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Apple, 700 yeni fiyat noktasının eklenmesiyle App Store fiyatlandırma özelliğinde yapılan en büyük geliştirmeyi duyurdu.

Bu direkt olarak uygulama geliştiricileri ilgilendiren konuda Apple detaylı olarak şunları aktardı: “Apple bugün App Store kullanıma sunulduğundan bu yana fiyatlandırma özelliklerinde yapılan en kapsamlı geliştirmeyi duyurdu. Bu yenilikle geliştiricilere 700 ek fiyat noktasının yanı sıra App Store ülkesine veya bölgesine göre fiyat belirlemeyi, döviz kuruna bağlı değişiklikleri yönetmeyi ve diğer işlemleri kolaylaştıran yeni fiyatlandırma araçları sunuluyor.

App Store, kullanıma sunulduğundan bu yana sahip olduğu birinci sınıf ticaret ve ödeme sistemi sayesinde geliştiricilerin ürün ve hizmetlerini kolayca düzenleyip küresel ölçekte satmalarına olanak tanıyor. App Store’daki ticaret ve ödeme sistemi, geliştiricilere işlerini büyütmelerini sağlayacak, sürekli gelişen özellikler ve araçlar sunuyor. Bu özellikler ve araçlar arasında kullanıcılar için sorunsuz ödeme ve şeffaf faturalandırma işlemlerinden güçlü pazarlama araçları, dolandırıcılık önleme ve vergi hizmetleri ve para iadesi yönetimine kadar pek çok imkân bulunuyor.

Bu özelliklerin temelini oluşturan fiyatlandırma işlevi, geliştiricilerin tek seferlik satın alımlar ve birden çok abonelik türü gibi çeşitli iş modelleri arasından seçim yapmalarına imkân veriyor. Fiyatlandırma özelliğinde yapılan bu yeni geliştirmeler, bugünden itibaren otomatik yenilenebilen abonelik seçeneği sunan uygulamalar için kullanılabilecek. 2023 ilkbaharında ise diğer tüm uygulamalar ve uygulama içi satın alımlar için bu özelliklerden yararlanılabilecek. Bu yenilikler sayesinde tüm geliştiriciler ürünlerini 175 mağaza platformunda ve 45 para biriminde fiyatlandırma için benzersiz bir esnekliğe ve kontrole sahip olacak.

Güncellenen App Store fiyatlandırma sisteminde tüm geliştiricilere 900 fiyat noktası arasından seçim yapma imkânı sağlanıyor. Bu sayı, daha önce çoğu uygulama için sunulan fiyat noktası sayısının neredeyse 10 katı. Bu kapsamda aralarından seçim yapılabilecek 600 yeni fiyat noktası ve talep üzerinde sunulan ekstra 100 adet daha yüksek fiyat noktası bulunuyor. Dünya genelindeki geliştiricilere daha da fazla esneklik sağlamak amacıyla, en az 0,29 ABD dolarından başlayarak talep üzerine 10.000 ABD dolarına kadar ulaşan fiyat noktaları için daha geniş seçenekler sunulacak. Fiyat noktaları fiyat aralıkları içinde katlanarak artacak (Örneğin 10 ABD dolarına kadar her 0,10 ABD dolarında bir, 10 ile 50 ABD doları arasında her 0,50 ABD dolarında bir, vb.).

App Store’daki 175 mağaza platformunun her birinde geliştiriciler, art arda tekrarlanan hanelerle başlayan fiyatlar (ör. 110.000 won) dahil olmak üzere ekstra fiyatlandırma kurallarından yararlanabilecek. Ayrıca ürün fiyatlarında 0,99 ABD doları veya X,99 Euro gibi küsuratlar kullanmadan yuvarlak fiyatlar verebilecekler (ör. X,00 veya X,90). Bu özellik, paketlerin ve yıllık planların yönetilmesinde daha fazla kolaylık sağlayacak.

Abonelik uygulamalarının geliştiricileri bugünden itibaren diğer 174 mağaza platformu ve 44 para birimi arasında fiyatların otomatik olarak oluşturulmasında temel alınması için en iyi bildikleri yerel mağaza platformunu seçerek mağaza platformları arasında para birimlerini ve vergi oranlarını da daha kolay yönetebilecek. Geliştiriciler istediklerinde mağaza platformuna göre fiyat tanımlamaya devam edebilecek. Mağaza platformuna göre fiyatlandırma özelliği 2023’ün bahar aylarında diğer tüm uygulamaları kapsayacak şekilde genişletilecek.

App Store’daki global eşitleme araçları, uygulamalarını dünya çapında yayınlayan geliştiricilere uluslararası pazarlarda fiyatları yönetmeleri için kolay ve pratik bir yol sunuyor. Bugün yapılan geliştirmeler bu özellikleri daha da kapsamlı hale getirerek geliştiricilerin döviz kuru ve vergi oranları değişse bile seçtikleri tüm mağaza vitrinlerinde yerel para birimlerini sabit olarak tutmalarına imkan tanıyor. Örneğin ağırlıklı olarak Japon müşterilere satış yapan Japon bir oyun geliştiricisi, fiyatını Japonya mağaza vitrinine göre belirleyerek döviz kuru ve vergi oranları değiştikçe kendi ülkesinin dışında geçerli olan fiyatların güncellenmesini sağlayabilecek. Ayrıca tüm geliştiriciler uygulama içi satın alımların kullanılabilirliğini mağaza vitrinine göre belirleyebilecek.

Apple belirli bölgelerde vergi oranları ve döviz kurundaki değişikliklere göre düzenli olarak fiyat güncellemesi yapıyor. Fiyatlar, uygulama içi satın alım fiyatlarının tüm mağaza vitrinlerinde eşitlenmiş bir şekilde tutulmasını sağlamak üzere finans verisi sağlayıcılardan alınan, halka açık döviz kuru bilgileri kullanılarak güncelleniyor. Geliştiriciler şu anda vergi oranı ve döviz kuru değişikliklerine yanıt vermek için fiyatlandırmayı diledikleri zaman ayarlayabiliyor. 2023’ten itibaren ücretli uygulamalar ve uygulama içi satın alım olanağı sunan geliştiriciler yerel ve bölgesel fiyatlar belirleyebilecek. Bu fiyatlar otomatik fiyat ayarlamalarından etkilenmeyecek.

Yeni tanıtılan bu araçlar bugünden başlayarak 2023 boyunca aşamalı şekilde kullanıma sunulacak. Bu araçlar sayesinde ürünlerinin fiyatını belirlerken daha fazla esnekliğe sahip olan geliştiriciler hem Apple’ın tüm dünyada hizmet sunduğu milyonlarca kullanıcı için ulaşılabilir olmaya devam edecek hem de App Store sayesinde başarılara imza atmayı sürdürecek.

Apple App Store duyuruları yanında bu da ilginizi çekebilir: Corsair’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Apple, App Store’da 10 bin dolara kadar çıkış yaptı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Otodia.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!